
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C6S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 24 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C6S-24.000-20-1010-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CAP CER 0402 180PF 10V ULTRA STA
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
CAP CER 47PF 50V 0603 EPOXY
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP