
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C3E |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C3E-16.000-12-3030-X-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 5.1850MHZ 32PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 50.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND 270NH 500MA 910 MOHM
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC XO 50.4267MHZ CMOS SMD
CONN PLUG HSG FMALE 42POS INLINE