
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 12 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-12.000-16-1010-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 50.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 16PF SMD
HN 14.48B CABLE GUARD
DC DC CONVERTER 24V 200W
CONN RCPT HSG MALE 4POS PNL MT