
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 48 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | HC-49/U |
| Size / Dimension: | 0.427" L x 0.150" W (10.85mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.530" (13.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MP480B-E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ SERIES SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
CAP CER 0.82UF 16V X7R 1808
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF TH
CLOCK GENERATOR