
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM11W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ABM11W-16.0000MHZ-6-J1Z-T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 17PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC XO 126.8750MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 5V 5W
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE