
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C3E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 54 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C3E-54.000-8-1530-X-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.0000MHZ 11PF SMD
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
VARISTOR 360V 6.5KA DISC 22.50MM
CRYSTAL 54.0000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC XO 25MHZ 3.3V HCMOS