
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABMM2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 8 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 72 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.142" W (6.00mm x 3.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of ABMM2-8.000MHZ-E2-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 20.4800MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 39W
XTAL OSC XO 24.545452MHZ HCMOS
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP