
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C1E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 36 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1E-36.000-12-1520-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 36.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
DC DC CONVERTER 3.3V 33W