
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 416 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 38 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 416F38033CDR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 3.6864MHZ 20PF TH
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 38.0000MHZ 18PF SMD
ROTARY ENCODER OPTICAL 1024PPR
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH
FIXED IND 39NH 860MA 133 MOHM