
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 31.25 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of FA-238 31.2500MB50X-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 44.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 22UH 580MA 650 MOHM
CRYSTAL 31.2500MHZ 18PF SMD
DIODE ZENER 7.5V 1W DO216
RF SHIELD 1.75" X 3" T/H