
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC-13A |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 kOhms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of FC-13A 32.7680KA-AC5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 60.0000MHZ 5PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 24PF SMD
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 56UH 410MA 1.15 OHM TH