ABS25-32.768KHZ-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABS25-32.768KHZ-T PDF
Type Description
Series:ABS25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch
Size / Dimension:0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)