SXT22410FE17-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
DataSheet
SXT22410FE17-27.120MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)