SA534196F35HDT
Description
CRYSTAL 19.6800MHZ 18PF SMD
DataSheet
SA534196F35HDT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:19.68 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)