
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM10W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 29.4912 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ABM10W-29.4912MHZ-8-B1U-T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 18.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 20.4800MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 29.4912MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
PLASTIC DISC RETAINING MAGNET