
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C1E |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 28.63636 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1E-28.63636-12-1520-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 41.6000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 17PF SMD
CRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
RES ARRAY 15 RES 33K OHM 16SOIC
CRYSTAL 28.63636MHZ 12PF SMD
CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 40V 25W