
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C6S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 18.432 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C6S-18.432-18-3030-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 11.2896MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ HCSL
RECEPTACLE STRIP 2P 2.54MM PITCH
CONN PLUG MALE 20P SILV SLDR CUP