
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C6S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 48 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±15ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C6S-48.000-12-1520-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 40.6100MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
RES ARRAY 19 RES 680K OHM 20SOIC
CRYSTAL 48.0000MHZ 12PF SMD
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ HCSL