
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM8W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 37.4 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of ABM8W-37.4000MHZ-8-J1Z-T3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 23.5120MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 4PF SMD
RES ARRAY 15 RES 2.7K OHM 16DIP
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
FLATPAC EN
CONN RCPT HSNG MALE 19POS PNL MT