406I35D64M00000
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 64.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
406I35D64M00000 PDF
Type Description
Series:406
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:MHz Crystal
Frequency:64 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)