ABM3B-24.576MHZ-20-E-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM3B-24.576MHZ-20-E-T PDF
Type Description
Series:ABM3B
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24.576 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)