R2520-16.000-8-1010-TR
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
R2520-16.000-8-1010-TR PDF
Type Description
Series:R2520
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)