AMPMDDB-6.16791
Description
MEMS OSC XO 6.1679MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDDB-6.16791 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:6.1679 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4E2-28NC135.000000T
SiT3372AI-4E2-28NC135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-1E3-33NC77.760000Y
SiT3372AI-1E3-33NC77.760000Y
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
ASFL1-8.000MHZ-EK-T
ASFL1-8.000MHZ-EK-T
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS TTL
1825J5000220JCR
1825J5000220JCR
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1825
ELM 1-100
ELM 1-100
LED MT SR VERT
AMPMDDB-6.16791
AMPMDDB-6.16791
MEMS OSC XO 6.1679MHZ CMOS SMD
CONN HDR DIP POST 40POS TIN