SG3225EAN 350.000000M-KEGA3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 350.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG3225EAN 350.000000M-KEGA3 PDF
Type Description
Series:SG3225EAN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:350 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):65mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4E9-28NH70.656000T
SiT3372AI-4E9-28NH70.656000T
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT9365AI-1B2-33E100.000000X
SiT9365AI-1B2-33E100.000000X
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B2-30NC122.880000X
SiT3372AI-4B2-30NC122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCSL
SG3225EAN 350.000000M-KEGA3
SG3225EAN 350.000000M-KEGA3
XTAL OSC XO 350.0000MHZ LVPECL
VI-JTF-IZ-F3
VI-JTF-IZ-F3
DC DC CONVERTER 72V 25W
V72A5T300B3
V72A5T300B3
DC DC CONVERTER 5V 300W