AMPMADC-19.6608T3
Description
MEMS OSC XO 19.6608MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMADC-19.6608T3 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:19.6608 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-2E2-28NU51.200000T
SiT3372AC-2E2-28NU51.200000T
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
SIT1602BC-13-28E-66.666660D
SIT1602BC-13-28E-66.666660D
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
SIT5000AICGE-33E0-16.000000Y
SIT5000AICGE-33E0-16.000000Y
XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ LVCMOS
AMPMADC-19.6608T3
AMPMADC-19.6608T3