
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MQF576P25 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 491.25 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±1ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MQF576P25-491.250-1.0/-40+85 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 25.1450MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
XTAL OSC TCXO 491.2500MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVPECL
CONN HEADER SMD 40POS 0.8MM
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A