SIT3372AC-1B3-25NU173.370750Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3372AC-1B3-25NU173.370750Y PDF
Type Description
Series:SiT3372, Elite Platform™
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:173.37074 MHz
Function:-
Output:LVPECL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±3145ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):92mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)