647H10003G3T
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 100MHZ 3.3V HCSL SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
647H10003G3T PDF
Type Description
Series:647H
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCSL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-1B3-28NG74.250000X
SiT3372AC-1B3-28NG74.250000X
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVPECL
SiT3373AI-2E9-28NY312.500000Y
SiT3373AI-2E9-28NY312.500000Y
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ LVDS
SiT3373AI-4E2-28NE491.520000Y
SiT3373AI-4E2-28NE491.520000Y
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ HCSL
647H10003G3T
647H10003G3T
ATS-13E-107-C1-R1
ATS-13E-107-C1-R1
HEATSINK 50.00MM X 50.00MM ALUM
SM451K10L
SM451K10L
MONOCRYST SOLAR CELL 980MW 6.91V
CONN HDR DIP POST 14POS TIN-LEAD