SIT8208AI-81-18E-66.666000T
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-81-18E-66.666000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-4B9-25NZ155.520000T
SiT3372AI-4B9-25NZ155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
SiT3372AC-1E9-30NY148.425750X
SiT3372AC-1E9-30NY148.425750X
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ
SIT1602BI-73-XXN-7.372800G
SIT1602BI-73-XXN-7.372800G
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
SIT8208AI-81-18E-66.666000T
SIT8208AI-81-18E-66.666000T
SiT3372AI-1E9-33NX77.760000X
SiT3372AI-1E9-33NX77.760000X
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
DW-03-07-T-S-200-002
DW-03-07-T-S-200-002
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H TIN