SIT1602BI-73-XXN-7.372800G
Description
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-XXN-7.372800G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:7.3728 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)