AC-54.000MBE-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
AC-54.000MBE-T PDF
Type Description
Series:AC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:54 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1E2-30NG222.750000Y
SiT3373AC-1E2-30NG222.750000Y
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVPECL
AMPMDDD-33.33333
AMPMDDD-33.33333
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
SiT3373AC-2E9-33NH622.080000X
SiT3373AC-2E9-33NH622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
GQM2195C2E131GB12D
GQM2195C2E131GB12D
CAP CER 130PF 250V NP0 0805
OD-624L
OD-624L
LED 635NM HI VIS 635NM RED TO-5
AC-54.000MBE-T
AC-54.000MBE-T