SIT8009BIR83-33E-125.000000Y
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ H/LVCMOS
DataSheet
SIT8009BIR83-33E-125.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)