SIT8008BIF11-18E-96.000000D
Description
MEMS OSC XO 96MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT8008BIF11-18E-96.000000D PDF
Type Description
Series:SiT8008B
Type:XO (Standard)
Frequency:96 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)