SIT1602BC-13-XXN-24.576000G
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-XXN-24.576000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E9-28NC432.000000T
SiT3373AI-4E9-28NC432.000000T
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-2B3-25NC148.425750Y
SiT3372AC-2B3-25NC148.425750Y
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ LVDS
SiT5356AE-FP-30N0-10.000000Y
SiT5356AE-FP-30N0-10.000000Y
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
SIT1602BC-13-XXN-24.576000G
SIT1602BC-13-XXN-24.576000G
UWX1H4R7MCR1GB
UWX1H4R7MCR1GB
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD
AGQ100-48S1V8-6
AGQ100-48S1V8-6
DC DC CONVERTER 1.8V 100W