SG7050CAN 75.000000M-TJGAB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG7050CAN 75.000000M-TJGAB PDF
Type Description
Series:SG7050CAN
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:75 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)