QTM252-24.576MBA-T
Description
2.5X2.0 CMOS QUARTZ OSCILLATOR /
DataSheet
QTM252-24.576MBA-T PDF
Type Description
Series:QTM252
Package:Tape & Reel (TR)Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):10mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)