DSC1124CI1-156.2500
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
DataSheet
DSC1124CI1-156.2500 PDF
Type Description
Series:DSC1124
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCSL
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):42mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)