ECX-L22BN-14.7456
Manufacturer
ECS Inc. International
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ECX-L22BN-14.7456 PDF
Type Description
Series:ECSpressCON™ ECX-L
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):18mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)