SIT8208AI-G3-28S-3.570000X
Description
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8208AI-G3-28S-3.570000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:3.57 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)