ASEMPC-120.000MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 120.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
ASEMPC-120.000MHZ-LR-T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:120 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)