AMPMGEA-33.333333T3
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGEA-33.333333T3 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMEFD-33.333333T
AMPMEFD-33.333333T
SiT9365AC-1B3-25N150.000000X
SiT9365AC-1B3-25N150.000000X
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E9-28NZ35.328000Y
SiT3372AC-4E9-28NZ35.328000Y
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
ABL-40.000MHZ-B2
ABL-40.000MHZ-B2
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF TH
AMPMGEA-33.333333T3
AMPMGEA-33.333333T3
SiT3373AI-4B3-33NH500.000000T
SiT3373AI-4B3-33NH500.000000T
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
GS-8M
GS-8M
SENSOR PROX IND 1.5MM CYL 3M CBL