AOCJYA-100.000MHZ-E
Description
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
DataSheet
AOCJYA-100.000MHZ-E PDF
Type Description
Series:AOCJY
Type:VCOCXO
Frequency:100 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±10ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)