SIT8208AC-21-28S-19.440000X
Description
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-21-28S-19.440000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:19.44 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)