SIT9120AC-1D1-33E133.333000X
Description
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
DataSheet
SIT9120AC-1D1-33E133.333000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:133.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):69mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)