EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3
Description
XTAL OSC SO 100.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
EG-2121CA 100.0000M-LGRNL3 PDF
Type Description
Series:EG-2121CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-5°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)