511BBA212M500BAG
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
511BBA212M500BAG PDF
Type Description
Series:Si511
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:212.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.050" (1.28mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8008AI-73-33E-62.500000E
SIT8008AI-73-33E-62.500000E
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
SiT9365AC-1E2-25N50.000000T
SiT9365AC-1E2-25N50.000000T
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
SIT1602BI-21-25N-10.000000D
SIT1602BI-21-25N-10.000000D
MEMS OSC XO 10.0000MHZ H/LV-CMOS
511BBA212M500BAG
511BBA212M500BAG
430B9W
430B9W
PWR ENT RCP PIN&SLEEVE PNL SCREW
ADAPT USB-A RCPT TO HDR BLK/SIL
C901U390JZSDAAWL35
C901U390JZSDAAWL35
CAP CER 39PF 440VAC SL RADIAL