SIT1602AIA13-18E-38.400000D
Description
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT1602AIA13-18E-38.400000D PDF
Type Description
Series:SiT1602
Type:XO (Standard)
Frequency:38.4 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):3.9mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)