SIT1602BC-13-33E-77.760000G
Description
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-13-33E-77.760000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:77.76 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)