SIT1602BI-33-30N-66.666600T
Description
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-33-30N-66.666600T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.6666 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)