CA70C1007MMT
Description
XTAL OSC XO 10.0MHZ 1.8V SMD
DataSheet
CA70C1007MMT PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±150ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT9120AC-2C1-33E133.000000X
SIT9120AC-2C1-33E133.000000X
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
SiT3372AC-2B9-30NY35.437431X
SiT3372AC-2B9-30NY35.437431X
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
SiT3372AC-1E2-28NZ75.000000X
SiT3372AC-1E2-28NZ75.000000X
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
CA70C1007MMT
CA70C1007MMT
XTAL OSC XO 10.0MHZ 1.8V SMD